Вы находитесь: » » Доля Василя Кліментьєва – попередження активним журналістам
11-08-2011, 11:07, просмотров: 2618, Раздел: Публикации    
Доля  Василя Кліментьєва – попередження активним журналістамРік без журналіста Кліментьєва: злочинці безкарні, кожен з нас у небезпеці.
Рік тому, 11 серпня було вбито Василя Кліментьєва, засновника та головного редактора газети «Новый стиль». Так, так, вбито. І не слід пом’якшувати констатацію цього очевидного факту сумнівами на кшталт: тіло журналіста, мовляв, не знайдено, судом його ще не визнано мертвим. Ми чомусь схильні сумніватися в жорстоких реаліях, виправдовуючи сумнівами своє бажання уникнути жорсткого конфлікту з реальністю. А ті, хто свідомо йде на такі справи ніколи не вагається. І, на відміну від дитячих казок, перемагає. Про це свідчить та сама жорстока реальність. Реалістами є і міліціянти, які одразу ж порушили кримінальну справу №60101248 за статтею «Навмисне вбивство». Тому я і сьогодні повторюю те, що неодноразово доводилося казати у минулому серпні: справу Кліментьєва не буде розкрито. Принаймні, доти, доки серед замовників чи виконавців не виникне суперечка і хтось з них свідомо не здасть подільників. Але такий розвиток подій малоймовірний.

Давайте ж згадаємо хто ж такий Василю Кліментьєв.
Газета «Новый стиль» від самого початку створювався заради захист прав громадян, сплюндрованих свавіллям корумпованих та криміналізованих представників державної машини – чиновництва, суддівства, міліції. За публікаціями газети відкривалися кримінальні справи у випадках, коли злочинці вже починали святкувати свою перемогу та переглядалися, коли мав постраждати невинний. Десятки людей, які вже впали було з несправедливості у відчай, вдячні «Новому стилю» і його головному редакторові за допомогу. З матеріалами газети можна познайомитися на сайті www.noviystil.com.ua (проте зараз виникли труднощі з його перереєстрацією, так само і з формальною перереєстрацією газети, засновником якої є Кліментьєв як фізична особа).


Разом з цим зростала ненависть до Кліментьєва з боку тих, хто переконаний, що в Україні не лише економіку, але й закон, справедливість порядок, державну владу та й саму конституцію вже приватизовано. І слушний момент для їх помсти нарешті настав. У липні з посади прокурора Харківської області пішов Василь Синчук, який, як вважалося, симпатизував газеті. Злочинці зорієнтувалися у ситуації і від самого початку були впевнені у своїй безкарності, тому діяли зухвало і впевнено. Вони не помилилися. В інтернеті є ряд посилань з повним описом хронології подій після 11 серпня. Але при цьому більшість публікацій вітчизняних ЗМІ вже були позначені присутністю цензора: мовляв, справа непроста, нехай розбираються правоохоронні органи. Більш категоричними були закордонні журналісти. Варто було прочитати статтю журналіста Люка Гардінґа «Зникнення журналіста Климентьєва: Україна повертається до темної ери Гонгадзе?» з англійської «The Guardian» см. источник,
аби побачити сумні перспективи розслідуваня цієї справи. Подібні висновки містилися у репортажі тележурналіста Ґулівера Креґґа з «France 24»,
см. источник .
Замість пошуку справжніх замовників та виконавців вбивства, вітчизняні «пінкертони» взялися тягти час, стверджуючи, що начебто, «відпрацьовують версії». Вони прочісувати тисячі гектарів дна водосховища, на що було дурно витрачено мільйони гривень. Журналіста «шукали» в комп’ютерах його родичів та друзів. Цинічно поширювали чутки, що він, можливо, «сам втік». А харківський «губернатор» Добкін прямо пов’язав зникнення журналіста з політичними іграми опозиції, заявивши, що Кліментьєв з’явиться живим одразу після місцевих виборів живим та здоровим http://sq.com.ua/rus/news/vlast/04.09.2010/ya_uveren_chto_propavshego_zhurnalista_vklimenteva_najdut_zhivym_i_zdorovym_mdobkin/ . Лише тоді, коли усі сліди вже було стерто, влада нарешті «прозріла» і погодилася з тим, що вбивство Кліментьєва пов’язане з його професійною діяльністю. І безсило розвела руками. А з усіх версій тепер офіційно визнається лише одна: вбивство пов’язане з професійною діяльністю Кліментьєва.

Слідчі дії по справі вже півроку як призупинено «до моменту знайдення осіб, причетних до вбивства». І вже жодним чином розслідуванню не сприяли ані космічні знімки Харкова см. источник , ані особистий контроль Президента України http://gazeta.ua/post/351381.
А заяви про те, що «осіб, причетних до злочину встановлено і вони у розшуку» взагалі не мають цінності. Річ у тім, що ці особи були встановлені іще у серпні. І їх оперативний розшук почався саме з тих пір. Та якщо півроку тому хтось з правоохоронців іще намагався тішити громадськість оптимістичними заявами щодо розкриті цього злочину, то тепер вже ні. Але без жодної відповіді залишаються запитання. Наприклад: у помешканні Кліментьєва після трьох оглядів та двох обшуків, проведених харківськими правоохоронцями, київські слідчі знайшли у ліжку другий травматичний пістолет – той, який був з журналістом під час його викрадення. Звідки ж він там узявся? Непрофесійно шукали протягом місяця? А може, шукали надто вже професійно? А наскільки наблизили слідство до розкриття десятки обшуків та вилучення комп’ютерів у помешканнях близьких та знайомих Кліментьєва? Чи може, це були просто акції залякування см. источник ?

Показово, що за рік по зникненню журналіста, українське суспільство поступово втрачало інтерес до цієї резонансної справи. Здавалося, що про це пам’ятають лише за кордоном – наприклад, Канцлер ФРН Анґела Меркель, представник ОБСЄ з свободи слова Дуня Міятович…

Отже, після дев’яти років перерви в Україні знов почали вбивати журналістів. Більш того, життя будь-якої людини у нашій країні тепер взагалі втратило ціну. І якщо вбивство Ґонґадзе стало для виконавців замовних вбивств своєрідним майстер-класом, то вбивство Кліментьєва – іспитом на ліцензію безкарно вбивати. Та найбільш прикро, що наш народ, здається, змирився, погодився з таким ганебним станом: мовляв, а що тут поробиш? І тим самим накликав на себе ще більші ризики для життя та здоров’я.
Шкода


Петро Матвієнко, Голова громадської організації «Незалежна агенція журналістських розслідувань»
Добавил: admin
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.