Вы находитесь: » » Маленькі корупціонери великого міста або особливості передачі відомчого житла в Харкові
2-05-2021, 00:58, просмотров: 876, Раздел: Публикации    
Маленькі корупціонери великого міста  або особливості передачі відомчого житла в ХарковіДоброго дня шановні читачі! В цій статті хочу поділитись моментами, з якими стикаються мешканці відомчих гуртожитків, на прикладі передачі місту гуртожитку заводу ДНВП «Комунар» міста Харків. Сам завод перебуває у стадії стагнації, з неповним робочим тижнем та незавжди в повному обсязі виплачує зарплату робітникам, були затримки. Завод мав декілька гуртожитків, всі вони передані місту в різні часи. Залишився лише гуртожиток по провулку 1-й Лісопарківський, 3. Він має чотири житлових поверхи та майже 90 кімнат, в яких живуть працюючі та скорочені робітники заводу, учасники АТО, мешканці, яких поселило місто. Всі ми прагнемо якнайшвидшої передачі гуртожитка місту, яка стояла в планах ще на 2015 рік. Бо хочемо мати хоч невеличкі, але свої кімнатки у 10-15 квадратних метрів.
З жовтня 2020 року розпочався активний процес передачі нашого гуртожитку на баланс міста. Тоді ж я дізнався, що в когось є інші плани на цей будинок. Він розташований в Лісопарку, поряд 28 лікарня та будується обласний онкоцентр. Вигідне вкладення як готель або міні-квартири, якщо позбавитись мешканців та зробити косметичний ремонт. Мешканців позбавитись максимально, щоб мінімум людей розселяти. Такий план почав реалізовуватись шляхом поновлення договорів на проживання під приводом «має бути на державній мові». Людям давали ордер в обмін на тимчасову реєстрацію, тим самим поновивши строк позивної давності, хоча могли просто закріпити кімнату за людиною. Ті, хто прожили в цьому будинку кілька десятиліть, де-юре живуть лише рік і більшість з них в статусі тимчасом реєстрації. Хочу зазначити, що я єдиний з гуртожитку, хто не підписав цей договір. Я проживаю з 2000 року.
Адміністрація ДНВП «Комунар» зібрала мешканціві попросила вибрати актив до 5 чоловік, з якими будуть контактувати. Ми створили комітет мешканців, через голосування та під протокол з підписами, оформлено все як належить. Також адміністрація заводу рекомендувала нам підрядника з заміни електропроводки та встановлення лічильників – підприємця Рожкова С.К., який виконував такі роботи по іншому гуртожитку Комунара. Йому завод замовив проектну документацію вартістю під 50 тисяч гривень, при цьому оплачувати виконання саміх робіт, а це близько 600000 грн, завод відмовився і переклав на мешканців.
При спілкуванні з паном Рожковим і відвідуванні активом його офісу, у нас виникли питання, а саме: нам нав’язують освітлення місць загального користування (кухні, душ, туалети, середина коридорів) з кожної кімнати. Тобто 22 кімнати на поверсі означає 22 світильника на кухні, 22 світильника в душі і стількі ж в санвузлах та темні середини коридорів. З кожної кімнати вправо і вліво планується по стелі безліч проводів. Це усна незаконна забаганка міського чиновника з ЖКХ. Така розводка не тільки безглузда та небезпечна як пожежно, так і для зору, вона суперечить Державним будівельним нормам та Правилам облаштування електрообладнання, де забороняється підключення місця загального користування до квартирних лічильників. Конкретні пункти цих норм ми вказали. На що нам відповіли – «закон як дишло, буде лише так, бо в іншихгуртожитках ми так робили». Інший гуртожиток Комунару має блочну, систему і там зробили по 4-5 світильників в місцях загального користування. У нас коридорна система, так робити не можна. Всі ці «закон як дишло» працюють лише до першої пожежі, як наприклад було в Одесі, тому ми наполагяли на тому, щоб нам надали проект та при необхідності зробили корекцію.
Окреме питання – фінансування цих робіт. По закону їх мав би фінансувати «Комунар». Але адміністрація в особі директора Яременка А.С. та головного інженеру Голована О.П. відмовляється фінансувати, посилаючись на брак коштів. При цьому все робиться так, щоб більша частина цих немалих коштів – 600 тис. грн. пройшли поза податками, так як нам відмовили у заключенні тристоронніх договорів з кожним мешканцем, тобто по 6000 грн. кожен платіть, а ні квітинці, ні Договору не буде. Все планують оформити на одного представника з гуртожитку. Гарний конвертаційний центр виходить з цієї схеми, якщо пан Рожков, як кажуть, кілька десятків будинків так вже передав.
Ми знайшли свого підрядника – РСУ-50, його представники навіть приїзжали до нас в будинок і запевнили, що зможуть виконати ці роботи. Для прорахункутехнічної сторони та вартості попросили надати проект або технічне завдання. Завод нам відмовив, а представнику нашого підрядника натякнули, що вони тут зайві, бо є власний підрядник Рожков. Нам також сказали, що «у Рожкова взятку візьмуть, а у інших навряд».
Також виникла проблема боргів з Харківськими тепломережами. Зараз є спроби нав’язати більшості мешканців по 20-30 тисяч грн. боргу за опалення минулих років, хоч люди платили все в Комунар. Комунар, як з’ясувалось, не платив тепломережам в повному обсязі. І це проблема, бо сума для більшості з нас велика.
Коли наш комітет став задавати ці питання, адміністрація ДНВП «Комунар» розгорнула проти нас компанію утисків та залякувань. Пан Яременко А.С. заявив на нараді, що «переморгає» мільйонну дотацію на гуртожиток, зупинить передачу будинку, і дав вказівку перевестинезаводських мешканців за тимчасовими договорами з кімнат на койко-місце, бо «комітет мешканців заважає передачі». Нам відмовили передавати проект та бажають переобрання на власних кишенькових представників.
Я хочу звернутись до відповідних органів податкової, антикорупційних структур, а також депутатів, щоб запобігли неправомірним діям та допомогли мешканцям отримати кімнати у власність, бо у нас більше нічого не має.
Маленькі корупціонери великого міста  або особливості передачі відомчого житла в Харкові
З повагою, Олексій Бугаєв, тел.(066)247-95-76.
Добавил: Булыжник
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Добавление комментария

Введите два слова, показанных на изображении: *

© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.