Вы находитесь: » » Тінізація та безпорадність держави
29-06-2020, 22:54, просмотров: 1625, Раздел: Публикации    
Тінізація та безпорадність держави Тіньова економіки не зменшується і складає 25 відсотків ВВП – сотні мільярдів гривень.Податковий тиск не дозволяє бізнесам працювати відкрито, а працівникам мати захист. Незалежних профспілок майже немає. Політика низьких зарплат та незахищеність призводить до трудової міграції, до карантина її рівень був більше 3 мільйонів українців. Ще близько 3,5 мільйонів з залишившихся працюючих громадян отримують зарплати неофіційно. Звідти і корупція, і мізерні пенсії, висока захворюваність і смертність населення. Держава сама себе знищує за існуючої стратегії та бездіяльності, я відчув це на власному досвіді.
В середині жовтня 2019 року я прийшов працювати інженером-конструктором на ТОВ «УКРТРАНССИГНАЛ»,м.Харків. Ця компанія розташована на території емалевого заводу, що на «сортировці», де-факто вона і є емаль-завод. Де-юре це словенське підприємство, де-факто вітчизняне. Мене запросили на співбесіду, прочитавши резюме на «work.ua». Я не найгірший інженер, маю багатий виробничий досвід, дещо можу зробити на верстаті сам, маю ФОП з 3D-друку, який відкрив за державною програмою центра зайнятості. Ознайомившись з моїм досвідом роботи, керівник Бондаренко Андрій Федорович погодився на зарплату 14 тис. грн. і єдиним запитанням було – як швидко я можу розпочати працювати. Коли приніс документи у відділ кадрів, мене поставили перед фактом, що офіційною буде лише мінімалка, а інша частина - «у конверті». Дослівно було сказано: «якщо ми будемо сплачувати всі податки, то збанкротуємо». Від колег знав, що така реальність для багатьох компаній в Харкові. Я був змушений погодитись, бо маю кредити, що брав на навчання, та хотів допомогти батькам, які перенесли онкологію. До цього я завжди принципово працював лише офіційно, хоч зарплата була
вдвічі менша.
Прийшовши на завод, я побачив, що Андрій Федорович Бондаренко свого часу дбав про виробництво – були поставлені новітні лінії порошкового фарбування з роботами, лабораторія мала сучасну техніку. Побудували власну котельню, а для немісцевих один з поверхів переобладнали під гуртожиток. Як додатковий заробіток є сучаснийовочезберігаючій комплекс з комп’ютерним контролем температури. Були і недоліки – старенькі преси, недостатні витяжки та фільтра на дільницях фарбування та трафаретного нанесення інформації. Дівчат, що там працювали, було відверто шкода з за потужного запаху хімікатів. Зі слів власника, заводу заборгували київська ТЕЦ, а також одне з підприємств ДТЕКа.
Всі подробиць мені не відомі спорів, та мені захотілось допомогти власнику, я проникся думкою, що це підприємство має жити.
Компанія готувалась до великого замовлення від РЖД. Мали виготовляти облицювальні панелі для станцій Московської кільцевої електрички. Конструкторів нас було троє, з них лише я був офіційно оформлений. Перший місяць мені заплатили вчасно і в повному обсязі, а потім керівник видавав все менше і менше, обіцяючи кожного тижня, що от-от розрахується. Ми працювали і в вихідні і до ночі, щоб встигнути в термін і отримати замовлення, яке мало врятувати завод. Та керівники російської залізниці відтерміновували передачу замовлення, змінювали умови. Врешті у січні та лютому я почав займатись лавками і урнами для цих станцій, а також технологічним супроводом виготовлення табличок для російських електромереж.Через відключення електрики ми працювали в другу зміну, іноді я з робітниками залишався на всю ніч. Потім дізнався, що з нового року нам навіть мінімальну зарплату не нарахували, а не виплачують її з листопада 2019 року! Коли серед робітників були бунти та відмови працювати, Бондаренко А.Ф. знаходив кошти. Він також знаходив кошти на електроенергію,через посередників отримував орендну плату за овочезберігання, кошти за виготовлення іншої продукції. Навіть на ремонт власного «Мерседеса» він знаходив кошти, але чомусь не на зарплату. Я не міг цьому повірити, та зрозумів, що керівник скоріш аферист, ніж банкрут. Тим більше він з метою психологічного тиску казав про зв’язки з різними структурами, в тому числі родинні, і як він нацькував прокуратуру на керівника протезного заводу, який робив для нас деякі технологічні операції. Він звинувачував багатьох, особливо за спинами.
Тінізація та безпорадність держави
Тінізація та безпорадність держави
Тінізація та безпорадність держави
На початок березня заборгованість переді мною досягла вже 23 тис. грн. і Андрій Федорович Бондаренко сказав, що не варто виходити, доки він не подзвонить. Я був у розпачі, бо в мене на той час вже виникли проблеми з банками та податками, я навіть з роботи іноді йшов пішки більше двох годин.Замість того, щоб допомагати батькам на пенсії, вони змушені допомагати мені, аби я не голодував. З декількох джерел я отримав інформацію, що Андрій Федорович робить спроби продати завод.

Хоч трудова книжка знаходиться на «Укртранссигналі», я зміг за сумісництвом влаштуватись на іншу роботу не за фахом, щоб хоч якось вижити. Звернувся з заявами до Нац.поліції, Держпраці та Податкової, відкрита карна справа. Та далі діло не йде з середини березня. Поліція посилається на карантин, та на Держпраці. Так, карантин, перевірки обмежені. Але що робити в таких ситуаціях, коли керівництво не платить зарплату аж з листопада 2019 року, а державні служби не реагують? Можливо, є якісь громадські організації, чи незалежні профспілки, чи якісь об’єднання, що займаються такими ситуаціями? Бо нечесні роботодавці змушують зневірюватись інших працівників, це шкодить і іншим бізнесам, і державі вцілому. Можливо, наші компанії зможуть запропонувати заводу контракти, що врятують його. Справа має жити, а робітники не мають думати про їжу, бо інакше все розрушиться.

Олексій Бугаєв, інженер, громадській журналіст.
Добавил: Булыжник
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 1
#1
Написал: Дмитро (23 июля 2020 08:24)
Группа: Гости,   Регистрация: --   Статус:  
Мої співчуття.
Тримайся.


Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.