Вы находитесь: » » Чому необхідна виборча реформа?
10-11-2017, 12:45, просмотров: 2121, Раздел: Публикации    
Всі партії, які йшли на вибори у 2014 році обіцяли провести виборчу реформу, а саме, змінити змішану виборчу систему на пропорційну з відкритими списками. Після виборів, фракції парламентської більшості зафіксували в Коаліційній угоді, що протягом 1 кварталу 2015р. ухвалять новий закон «Про вибори народних депутатів України» на основі пропорційної системи з відкритими списками.

За цей час було підготовлено 5 проектів виборчої реформи, але минуло більш як 2 роки з моменту реєстрації проектів Виборчого кодексу, та до 17.10.2017р. так на розгляд у парламент і не було винесено жодного. Чому ж зміни так необхідні, але мають спротив з боку провладної більшості, спробуємо з вами проаналізувати. Зараз у нас змішана система виборів: 50% - пропорційна, 50% - мажоритарна. Недоліки такої системи вважається закриті списки та 50% мажоритарників, які в українських реаліях проведення виборів супроводжуються підкупом виборців та зловживанням адміністративним ресурсом, що в кінцевому підсумку призводе до обрання кандидатів від провладної партії та кандидатів з великими грошима. Ця система та високий 5% прохідний бар’єр не сприяє появі «нових облич» у політиці.

Тому демократичні країни зараз відмовляються від мажоритарної системи виборів і переходять на пропорційну. Пропорційна система виборів буває де виборець може проголосувати за весь партійний список, не змінюючи при цьому черговість включених до нього кандидатів, така система називається пропорційна з закритими списками. Якщо виборець має змогу проголосувати за окремого кандидата у списку, впливаючи таким чином на черговість отримання кандидатами у списку своїх мандатів – така система називається пропорційна з відкритими списками. Найбільш надає свободу вибору виборцям – пропорційна система з відкритими списками. Тому що він може скласти свій персональний список або вибрати кандидата з цього списку і таким чином впливати на черговість кандидатів у списку партії. То чому ж тоді провладні партії, які називають себе демократичними, так хапаються за стару систему, та так опираються змінам у виборчому законодавстві? Чому не мають бажання долучитись до демократичних країн та покращити якість парламентаризму?

Питання: чи були вони демократичними, чи були вони взагалі щирі, коли вигукували на майдані про європейські цінності? Декларували на майдані про необхідність замінити мажоритарну систему на пропорційну, бо мажоритарна породжує політичну корупцію через підкуп виборців. Та прийшовши до влади змінили свою думку, бо вони і не збирались змінювати цю систему. То ж ми бачимо, що без нашого тиску, Коаліційні угоди влада виконувати не збиралась. Тому відбулась акція 17.10.17, де громадські організації та політичні партії об’єднались, вимагаючи виконати свої обіцянки - зробити політичну реформу.

Тож,під нашим тиском в зв’язку із сильним публічним розголосом передвиборчих обіцянок, влада була змушена розглянути законопроекти у Верховній Раді. Та після того, як народні депутати «провалили» три законопроекта у Верховній Раді, 7.11.2017р. політична реформа зрушила з місця, і за четвертий законопроект депутати віддали 226 голосів в першому читанні. Тож, об’єднання зусиль дають свій результат!

Н.Ерліх, Голова Харківської міської організації політичної партії «Громадянська позиція»
Добавил: Булыжник
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.