Вы находитесь: » » Про зону «Слобожанщина» і не тільки
12-05-2016, 19:23, просмотров: 1348, Раздел: Публикации    
На сайті Президента петиція про створення на Харківщині «особливого регіону розвитку» набрала необхідні 25 тисяч голосів. Згідно закону Петро Олексійович зобов’язаний її розглянути. Тож є сенс проаналізувати саму ідею створення регіону і законопроект, прийняття якого вимагає ця петиція.

З розпадом Радянського Союзу громадянам України досить легко та несподівано дісталась власна держава. Без драматичних подій, як в Прибалтиці, без штурму парламенту, як в Россії. Ми просто отримали це як подарунок долі і не знали, що з ним робити. Люди не вірили, що СРСР може зникнути. Хтось сподівався, що ГКЧП виправить ситуацію, хтось вірив у міць КДБ та Радянської армії. Саме тому на референдумі, який пройшов 17 березня 1991 року переважна більшість – 70,2 відсотка громадян висловились за власну державу, але у складі СРСР. Це потрібно нагадати, щоб зрозуміти суть сьогоднішніх подій. З розпадом Радянського Союзу ми були змушені пристосовуватись до нової реальності, і Україна стала запікатись в державу, як сталь у печі. Та чи гарна буде сталь, коли її компоненти мають багато сумішей? Одна частина громадян активно просувала державні ідеї, друга – національні, інші дуже хотіли назад до Росії, яка назвала себе правонаступницею СРСР. А хтось скористався моментом, та став наживатися за рахунок багатих ресурсів нової держави. Як правило, це каста партійних та військових керівників і їх оточення. Через механізм «ваучерної приватизації» та сформованих корупційних каналів, ця прослойка викупила за безцінь та обманом більшість підприємств, та експлуатує й досі. Не проводячи модернізацію, не створюючі конкурентну продукцію, не шукаючі нові ринки збуту. А обманута більшість жебракує та вимирає – нас вже не 52 мільйони, а менше 45. Тобто, держава іржавіла та руйнувалась.

І от пройшов Майдан, після цього – війна, і у цьому вогнищі стальний каркас став переплавлятися наново, створюючі міцні державні конструкції. А саме – армію, Національну поліцію, інститути громадянського суспільства - волонтерські та громадські організації, тощо. Державний матеріал очищується від шлаків та стає більш життєздатним, спроможним протистояти зовнішнім факторам та навантаженням. Так, ще багато потрібно зробити, але цей процес почався і він невідворотний. І що роблять колишні компартіці - вони хочуть зберегти свою територію життя, щоб продовжувати власне існування і паразитування. Саме тому і з’явились ідея окремого статусу, замасковану під «особливий регіон розвитку «Слобожанщина». Звісно, це ж «розвиток», за для «залучення інвестицій та поліпшення соціальної сфери», та «виконання децентралізації». Тобто, є особливий статус для окупованих територій, а це – зовсім інше! Все заради людей! Але красиві слова суті не міняють – це шлаки хочуть відокремити смачний шматок від українського моноліту за для загибелі держави. Спроба федералізації, яку так нав’язує Росія. Бо за «Слобожанщиною» захочуть створюватись інші «зони». А якщо прочитати сам законопроект, то там тіж функції, що робить зараз обласна та міська адміністрація, тільки створюється новий орган – «Совєт зони», який хоче все управління перевести на себе. Строком на 50 років, тобто назавжди. Якщо я не правий – я готовий подискутувати фахово.

Чи піде на це Президент, чи піде на це парламент – покаже час. Це гарний тест для влади – на чиєму вони боці. Вони є частина сталі чи вийдуть зі шлаками. Але я вірю в краще. Я вірю в сильну та міцну державу Україна!

Олексій Бугаєв,
12.05.2016 р.
Добавил: admin
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.