Вы находитесь: » » Депутаты, откройте «личико» - призыв Движения ЧЕСТНО
9-04-2012, 13:18, просмотров: 1797, Раздел: Новости    
РУХ ЧЕСНО ЗАКЛИКАЄ ДЕПУТАТІВ БУТИ ПРОЗОРИМИ ТА НАДАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДОХОДИ ТА ВИТРАТИ

Депутаты, откройте «личико» - призыв Движения ЧЕСТНОКиїв, 9 квітня - Активісти громадянського руху ЧЕСНО направили чинним народним депутатам 450 звернень щодо надання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2011 рік.
Запити надіслано в рамках громадського аудиту, що здійснюють активісти ЧЕСНО спільно з аналітиками Комітету Виборців України. Мета акції – перевірити, чи відповідає спосіб життя народного обранця його декларації. Таким чином активісти та журналісти проаналізують, наскільки прозорими та підзвітними є народні обранці, та допоможуть виборцям зорієнтуватися – кому варто віддавати свій голос
.

Заступник голови правління КВУ Наталя Линник підкреслила суспільну важливість проведеної акції:
«Наші звернення з проханням надати декларації – це конструктивна пропозиція до влади бути прозорішою та йти на зустріч вимогам суспільству. Українці очікують нової якості майбутнього парламенту і кампанія ЧЕСНО «Фільтруй Раду!» – це спроба активного громадянського суспільства вплинути на цю якість, - наголосила пані Линник. - З цією метою активісти руху ЧЕСНО промоніторять спочатку діючих депутатів, а надалі й кандидатів, на відповідність 6 критеріям. Комітет Виборців України в рамках ЧЕСНО здійснює цей моніторинг».
Це вже не перша публічна спроба громадських активістів отримати інформацію про фінансове положення парламентарів. У 2011 році після ухвалення Закону України «Про доступ до інформації» журналісти з руху «Стоп цензурі!» та активісти партнерства «Новий громадянин» надіслали народним депутатам 450 звернень з проханням опублікувати свої декларації. Лише 75 народних обранців добровільно відповіли на звернення громадськості.
Депутаты, откройте «личико» - призыв Движения ЧЕСТНО
«Активний суспільний запит щодо прозорості депутатів рано чи пізно призведе до позитивних зрушень, - переконаний журналіст Мустафа Найєм, учасник руху "Стоп цензурі!". – На відміну від минулого року, сьогодні деякі депутати вже без запитів публікують свої декларації – і ця тенденція має охопити всіх парламентарів, аби влада нарешті стала прозорою».

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО РУХ: ЧЕСНО
Добавил: admin
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.