Вы находитесь: » » ЩО КРИЄТЬСЯ ЗА «МЕДИЧНОЮ РЕФОРМОЮ»?
11-04-2018, 22:55, просмотров: 1172, Раздел: Новости    
ЩО КРИЄТЬСЯ ЗА «МЕДИЧНОЮ РЕФОРМОЮ»?
Обговорення української медичної реформи «від Супрун» поляризувало суспільство за давнім принципом «хто не з нами, той проти нас»…
Зрозуміло, медицина реформ потребує. Але приступаючи до будь-якої реформи, реформатор має по-перше, чітко бачити проблеми, які слід усунути, по-друге, розуміти шляхи щодо цього і, по-третє, мати реальну оцінку наслідків та ризиків тих чи інших кроків, а також запасні варіанти на випадок, якщо щось піде не так. Неодмінно потрібен детальний план дій з чітко прописаною персональною відповідальністю виконавців.


Замість плану – інфографіка, замість карти – пачка «Біломору»!
Спробуємо ж розібратися, що криється за гучними гаслами реклами медреформи від Супрун.
По-перше. Як з’ясувалося, досі в природі не існує жодного комплексного документа де усе вище згадано було б зведено до купи, уточнено у планах (на зразок хоча б бізнес-плану інвестиційного проекту) і тим більше розписано з вказанням термінів, кошторисів та виконавців! Останній документ, якій міг би претендувати на хоча б якусь системність, датований 2016 р. І прийнятий він був Кабміном, що говорить про «напрями бачення» але відсутність конкретних деталей! А зветься він «концепція» .

Відсутність такого серйозного документу намагаються компенсувати яскравими плакатами, презентаціями та збірниками інфографікиИсточник.
Та навіть ці зразки наочної агітації відрізняються між собою – у залежності від фантазії та креативу дизайнерів, праця яких була оплачена за рахунок… ну зрозуміло ж, грошей МОЗ, пропущених через певні благодійні фонди та громадські організації![i]

Тепер подивимося на ключові проблеми вітчизняної системи охорони здоров’я. Головною з них є наявність фактично двох медицин – для багатих (приватна медицина для людей з грошима та спеціальні заклади лікування – для чиновництва, працівників відомств тощо) та загальна – районні поліклініки та лікарні. Загальною тенденцією останніх 30 років стало руйнування загальної медицини через недофінансування, знос обладнання, руйнування будівель, відтік кваліфікованих кадрів та брак молодшого медперсоналу. Усі інші проблеми – черги до лікаря, відсутність безкоштовних ліків, неуважність до пацієнтів, зникнення сільської медицини – це лише закономірний наслідок багаторічної державної політики.

[i]І от, з’являється рятівник з поверхневим знанням реалій вітчизняної охорони здоров’я. І з переконливічтю славнозвісного Кашпіровського або «пастора Мунтяна» і каже таке. Усе, що було зруйновано протягом десятиліть відновиться за рік-два! При цьому без будь-яких додаткових грошей! Більше того, усі ті медичні кадри – від медсестри до головлікаря, до яких справді є чимало претензій, протягом того ж короткого часу раптом чарівним чином зміняться і раптом стануть «жити по-новому»! А система автоматично очиститься від усіх «недобросовісних»… Чи то вони одразу самі перетворяться на «добросовісних»![i]
І о, диво! Просунуті журналісти та блогери, скептичні до Кашпіровського з Мунтяном, раптом повірили, що саме за два роки, керуючись самою лише інфографікою, можна реалізувати такі масштабні обіцянки! Пригадується радянський анекдот про льотчиків-роззяв, які, не взявши карти, тримають курс за пачкою цигарок «Біломорканал», на якій, як відомо, було намальовано мапу СРСР!

За ким ганятимуться гроші?
Які ж новації вводить реформа Супрун? З’являються нові джерела фінансування медицини, які збільшують рівень забезпечення медичними послугами до стандартів цивілізованих країн? –Ні!
Починається формування надійної системи гарантованого медичного страхування, як у цивілізованих країнах? –Теж ні!
Нас намагаються ошелешити гучною фразою, яка наче запозичена з казки: «Гроші будуть ходити за пацієнтом»!
[i]Звучить справді дивно і малореалістично. Тим більше, що це калька з назви нового експериментального принципа (MFP, Money Follows the Person), який наразі ЛИШЕ ПЕРЕБУВАЄ у процесі впровадження у США (у 43 з 50 штатів). Тобто за фактом він і досі є експериментальним!
Отже заїжджа пані без пропонує почати не з створення нового, а руйнування існуючої системи охорони здоров’я заради впровадження експериментального принципу! При цьому заявляється таке: ми відмовляємося від фінансування ліжко-місць! Можна подумати, забезпеченість ними у нас можна порівняти з забезпеченістю лікарняними ліжками США!

Треба бути ну ду-у-уже просунутим блогером, аби повірити, що таке автоматично дасть ефект, що черги до лікарів чарівним чином зникнуть, само по собі з’явиться нове обладнання, а лікарі разом з грошами будуть ганятися за пацієнтами.
Ще одне запозичення з американської практики (де час від виклику швидкої до доставки у лікарню не перевищує 10 хвилин). Персоналу з медичними дипломами на швидкій вже не буде. Тобто ту, у середньому годину, яку швидка по наших дорогах везтиме хворого до лікарні, він буде позбавлений медичної допомоги, перебуваючи у руках отих самих «навколомедиків» – саме так перекладається немилозвучне слово «парамедик»! Зрозуміло, що прогноз для такого хворого невтішний, адже у серйозних випадках ставити, скажімо, крапельницю, слід НЕГАЙНО[i].

Медицину для бідних – зруйнувати, багатих – не чіпати!
Але найбільш цинічним у цій системі є те, що пропоновані реформації стосуватимуться лише медицини для бідних. А паралельно з кастрованою безкоштовною швидкою буде діяти платна швидка, укомплектована якісним персоналом, та обладнанням. Подібна ж повноцінна швидка поза сумнівом виїздитиме і до чиновницького спецконтингента.
Познайомившись з коштовною інфографікою, кожен побачить чимало непродуманостей та парадоксів. Описувати усі з них просто немає можливості. Досить сказати лише одне. Якби то усе навіть і насправді було б реалістично та підкріплено фінансами і ресурсами, то усе ж залишаються очевидними «комуністичні» темпи впровадження того, стосовно чого навіть немає планів та кошторисів! Є підстави прогнозувати, що період безладу, який ми вже спостерігаємо, обійдеться десятками тисяч втрачених життів! [i]Зрозуміло, що гинути будуть люди пенсійного віку та малого достатку! Тобто саме ті, хто заважають «успіху» іще однієї з «144 успішних реформ» – пенсійній! При цьому вимирання стосуватиметься найбільшою мірою сільського населення. А це сприятиме ще одній «стратегії» – звільненню землі від селян, що сприятиме концентрації землі в одні олігархічні руки.
Таким чином, ми впритул наблизилися до розуміння чинника, який гуртує навколо «реформи» таку кількість представників чинної влади. Знищення сотень тисяч людей просто можна буде легко списати на недолугість міністра, далекого від наших реалій, якого спровадять, як і інших невдах-іноземців!

Але механізм зменшення державних витрат на загальну медицину вже запущено. І це є єдиною чітко визначеною, навіть задекларованою метою згаданого варіанта медреформи.
Як би було не так, то і підходи б застосовувалися зовсім інші. Для порівняння, медична реформа у Польщі тривала близько десяти років. Та й США, які насправді жодної реформи не декларують, дуже обережно намагаються запровадити той самий принцип MFP вже пртягом 8 років.

І, нарешті, вишенька на торт – для тих, хто стверджує про якусь «антикорупційність» описаної реформи. Там передбачено створення під міністерством нової чиновницької структури під назвою «Національна служба здоров’я». Цей монстр монополізує і укладання договорів з постачальниками, і контроль усіх аспектів медицини – від фінансів до якості ліків і лікування. То ж те, що досі виділялося на власне медицину, буде перерозподілено у розпорядження нової чиновницької структури! Боротьба з корупцією?

P.S. Суспільне обговорення цього матеріалу довело, що вдалося розкрити те, що приховують як прибічники діючої влади, так і її опоненти, які у владі бачать себе. Це ЗНИЩЕННЯ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ ПЕНСІОНЕРІВ! Заявити про це більш-менш відкрито ніхто, окрім міністра Реви не наважується. Але мріють, як виявилося, усі. І, зокрема, наші закордонні фінансові донори!

Петро Матвієнко
Добавил: Булыжник
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.