Вы находитесь: » » Відкритий лист Директору офісу по залученню інвестицій, раднику Прем’єр-міністра України Данилі Білаку
17-11-2016, 18:26, просмотров: 1479, Раздел: Новости    
Відкритий лист Директору офісу по залученню інвестицій, раднику Прем’єр-міністра України Данилі БілакуШановний пан Данило!

Я Олексій Бугаєв, провідний інженер з Харкова, що з 2000 року працює у машинобудуванні, волонтер та громадській журналіст.

Сьогодні Ви запропонували виставити на продаж Харківський завод "Турбоатом" замість Одеського припортового заводу
.
Сподіваюсь, ця пропозиція саме Ваша, а не представників олігархічних груп або іноземних компаній, інакше ризикуєте репутацією.

Не є таємницею, що економіка нашої держави балансує на межі банкрутства. Ми живемо за рахунок зовнішніх траншів, які мають не інвестиційну, а підтримуючу функцію. Так, бюджету України потрібні кошти. У нашого уряду є тенденція отримати їх, продаючи державне майно. Створюються великі переліки підприємств, які мають виставлятись на аукціон зі словом «прозорий». Але наскільки виправданий цей шлях наповнення бюджету? Чи не схожі ми на хворого, який продає майно за для того, щоб ці кошти пропити? Може є інші методи, наприклад наповнювати бюджет власними засобами виробництва. Адже Ви розумієте, що держава може бути ефективним власником. Теза, що не може, є маніпулятивною технологією олігархів для забезпечення переходу у власність цікавих їм виробництв. До речі, про власність – у громадян залишились сертифікати на долю цих підприємств (ваучерна приватизація). Чи вправі держава продавати завод без згоди громади громади міст та співвласників цих підприємств? Турбоатом – велике бюджетоутворююче підприємство Харкова, що працює та має попит на свою продукцію. Майте це на увазі при прийнятті рішень, бо громадяни будуть оскаржувати їх у судах. Також майте на увазі те, що мешканці Харкова та інших прикордонних до Россії міст можуть не сприйняти таку політику, бо наша купівельна спроможність значно зменшилась за цієї влади. Суспільство живе у злиднях, воно агресивне та може перейти в активну фазу протидії такій державній політиці. Це призведе до розколу України. Влада, кажучі прямо, або буде створювати нормальні умови для життя та ведення бізнесу, або держава втратить цілісність та незалежність.

Головні умови приходу інвестицій – не розпродаж майна, а модернізація обладнання заводів, ефективна податкова політика. Адже заснувати та вести виробництво коштує значно дорожче, ніж вести бізнес у торгівлі чи сфері послуг. Податки для виробництв мають бути менші, ніж в інших галузях. Має бути прозоре правосуддя, щоб у суді між заводом місцевого олігарха та іноземним інвестором переміг закон, а не кишеньковий суддя. Має бути створена державна політика розвитку. Ви знаєте ці умови краще ніж я, але Ви не знаєте становище держави зсередини. Тож будьте обережні у порадах урядовцям, щоб державі не нашкодити.
З повагою,
Олексій Бугаєв, "Громадянська позиція"м. Харків,
17.11.2016 р.
Добавил: Булыжник
Похожие публикации:
Оставлено комментариев: 0
Информация
Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 180 дней со дня публикации.


© 2010-2021 Народная Правда. Все права защищены.
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на narodnapravda.org обязательна.